Menzil Cemaati’nde Sular Durulmuyor! “Kardeşlerim FETÖ’den Daha Tehlikeli”

Devlet içinde hızla örgütlenen ve milyarlarca liralık bir sermayeyi yöneten Menzil Cemaati’ndeki taht ve miras kavgası her geçen gün daha da büyüyor.

Abdulbaki Elhüseyni’nin 2023’ün temmuz ayından ölmesinin ardından oğulları Muhammed Saki, Muhammed Mubarek ve Muhammed Fettah Elhüseyni, cemaati “eş şeyhlik” denilen bir sistem ile yöneteceklerini açıklasa da işler planladıkları gibi gitmedi. Oğullar arasındaki suçlamalar ve müritler arasındaki kavgalar her geçen gün artıyor.

Abdulaki Elhüseyni’nin büyük oğlu ve en fazla müride sahip olan Saki Elhüseyni, Menzil köyünde bir araya geldiği insanlara yaptığı konuşmada hem kardeşlerini suçladı hem de Menzil’in lideri olduğunu bir kez daha vurguladı. Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre, Saki Elhüseyni, konuşmasında kardeşlerine yönelik eleştirilerini sürdürdü ve liderlik iddiasını güçlendirmeye çalıştı.

“BUNLAR FETÖ’DEN DAHA TEHLİKELİ OLDULAR”

“Ben bu köyün ağasıyım” diyen Saki Elhüseyni şunları söyledi:

“Kulağınızı iyi açın ve iyi dinleyin beni! Ben bu ailenin de köyün de ağası Seyyid Saki’yim. Bu köyün yüzde 51’i benim, ben ne dersem o. İster kabul etsinler, ister etmesinler. Bunlar (kardeşlerine kast ederek) daha tüyleri bile terlememişken ben babamın halifesiydim. Onlar beni ne kadar büyük görmese de, abi yerine koymasa da ben onların da köyün de ağasıyım. Bu böyle biline!

Ben istemeden hiçbir iş yapamazlar. Biri girecekse de çıkacaksa da buna ben karar veririm, o kadar. Bunlar (kardeşlerine yönelik) FETÖ’den de daha tehlikeli oldular. Benim doğru dediğime yalan demeye başladılar. Diyorlar ki; Seyyid Saki Gavs’ın (ölen Menzil şeyhi) öz evladı değildir diyorlar. Bunlar bu hale gelmiş.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir